Serra Girit

Biyografi

1992 doğumlu son yıllara kadar mükemmeliyetçi bir başaktı, yakın zamanda bu iki özelliğine ve konfor alanının sınırlarına büyük bir savaş açmış durumda. 

2015 yılında Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Lisans döneminde bir sene Münih Ludwig Maximilians Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde Erasmus öğrencisi olarak eğitim gördü. Mezuniyetiyle aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansa başladı. Ağlaya sızlaya, bırakıp tekrar dönerek tezini yazmaya başladı ama fırsatını bulduğu an okulu bıraktı.

2019 yılında Birmingham Üniversitesi’nde Küresel İş birliği ve Güvenlik MSc programını bitirerek master derecesi aldı. Bu akademik geçmişin detaylarını, kişisel geçmişinden bahsetmekten daha güvenli ve gerçekten tüm bu süreçlerin kendisi üzerinde önemli tecrübeler bıraktığı için verdi. Lisans dönemi sonrası çeşitli sivil toplum çalışmalarında bulundu. Genel olarak yaşadıkları ne istediğinden çok, ne istemediğine karar vermesi konusunda aydınlatıcı oldu. 

Lisanstan sonra acaba psikoloji mi okusaydım diye ciddi ciddi hayıflansa da masterda Siyaset Psikolojisi dersinde akademik olarak psikoloji okumaları yapınca bu alanda çalışmanın Uluslararası İlişkiler’den tahmin ettiği kadar keyifli olmadığını fark etmesine neden oldu. Bu sebeple psikoloji üzerine okumaya ve düşünmeye keyif aldığı ve ilgisini çektiği ölçüde hobi olarak devam etmeye karar verdi. Akademik ilgi alanları arasında Uluslararası Güvenlik, Siber Güvenlik ve Terör, Teknolojik Gelişmelerin Dünya Siyasetine Etkileri yer almaktadır.

Sorarsanız 2016 yılında bloğun sahibi İlker ile evliliğini hayatının en önemli dönüm noktası olarak tanımlar. İlker’in eşi olmak, kişisel yolculuğunda hayata çok daha olumlu bakabileceğini ve içindeki eleştiri canavarından kendini kurtarabileceğini fark etmesine; Yiğit Asaf’ın annesi olması ise içinde bunları gerçekleştirecek gücü bulabilmesine neden oldu. 

Şu sıralar bol bol okuma yapıyor ve doktora programları araştırıyor. Allah yardımcısı olsun.

Yazıları: